aktualniezespó�repertuargaleriaarchiwumpolecamykontakt

ZESPÓŁ


Terminy i miejsca prób w semestrze zimowym roku akad. 2015/2016


Poniedziałki - Instytut Filologii Angielskiej UWr (ul. Kuźnicza 22), sala 404

17.00-18.15: grupa kontredansowa (podstawowa)

18.15-20:00: grupa renesansowa (tańce XV i XVI w.)

Srody - sala baletowa Operetki Dolnośląskiej przy ul. św. Antoniego 2/4, brama C, II piętro

18.00-19.30: grupa barokowa dla początkujących

19:30-21:00: grupa barokowa dla zaawansowanych


Przypominamy, że na próbach obowiązuje wygodny sportowy strój oraz miękkie zmienne obuwie (np. baletki).


Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego jest zespołem artystycznym wpisanym do rejestru organizacji studenckich UWr.
Naszym opiekunem jest dr Marek Cebrat, pracownik naukowy Wydziału Chemii UWr.

Działalność Zespołu jest możliwa dzięki wsparciu Prorektora ds. Studenckich UWr prof. Grzegorza Hryciuka, a także dzięki prof. Annie Trzeciak (Dziekanowi Wydziału Chemii UWr) oraz prof. Marcinowi Cieńskiemu (Dziekanowi Wydziału Filologicznego UWr). Dziękujemy!


Oficjalnie swoją działalność zespół rozpoczął 6 grudnia 2010 roku. Jesteśmy grupą studentów i absolwentów UWr oraz innych wrocławskich uczelni, których pasją jest taniec oraz kultura minionych epok. Naszym celem i marzeniem jest nie tylko opanowanie jak najszerszego repertuaru tańców dawnych, ale również możliwość prezentowania ich w pięknych, epokowych strojach przed szeroką publicznością. Pragniemy aby taniec dawny zagościł w murach Uniwersytetu Wrocławskiego i zyskał sympatię wśród całej braci uniwersyteckiej :).

Nasz repertuar obejmuje tańce epoki średniowecza i renesansu, ale uwagę koncentrujemy głównie na tańcach barokowych. Wiedzę o tańcu zdobywamy uczestnicząc w warsztatach, festiwalach i korzystając z bogatych źródeł informacji, takich jak traktaty, wydawnictwa drukowane czy interpretacje współczesnych choreografów.

Mamy nadzieję że w popularyzacji tańca dawnego pomogą nam organizowane przez nas bale, pokazy, warsztaty, a także goszczenie na uroczystościach Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jeżeli tak jak my chcesz się bawić historią i tańcem, gorąco zapraszamy! Dołącz do nas :)


Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego - pokazy tańca, warsztaty, bale.